Wejherowo – blisko morza i Trójmiasta

Położone w sercu Kaszub Wejherowo może pochwalić się doskonałym połączeniem nie tylko z Trójmiastem, ale również z półwyspem helskim. To doskonała baza wypadowa na wakacje, ale przede wszystkim świetne miejsce do zamieszkania.Wejherowo znajduje się zaledwie 25 km od Trójmiasta. Nie ma więc żadnego kłopotu z dojazdem tam dwupasmową na całej długości drogą, ale równie łatwo dotrzeć można tam też komunikacją publiczną. Wejherowo połączone jest z Trójmiastem poprzez regularnie kursującą linię Szybkiej Kolei Miejskiej. Co najważniejsze, większość składów rozpoczyna swoją trasę z Wejherowa, więc do Gdańska, Gdyni czy Sopotu dojechać można w komfortowych warunkach, siedząc na fotelu w wyremontowanych za unijne pieniądze składach SKM. Podróż pociągiem do Gdyni zajmuje nieco ponad 30 minut.

Z Wejherowa blisko jest jednak nie tylko do Trójmiasta. Zaledwie 30 km (licząc po śladzie dróg dla samochodów) dzieli to miasto od kurortów z pasa nadmorskiego. W kilkanaście minut dojedziemy więc do Jastrzębiej Góry czy Karwi.
Żadnego kłopotu nie ma również z dotarciem na trójmiejskie lotnisko w Rębiechowie. Tam także od samego początku do końca wiedzie wygodna droga dwupasmowa. Do lotniska im. Lecha Wałęsy jest zaledwie 40 km. Dojazd nie zajmuje więcej niż 40 minut, nawet podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Także w stronę Szczecina i Berlina dojechać można bez problemu, a już niedługo ruch na drodze krajowej nr 6, przecinającej Wejherowo, znacznie się zmniejszy. Zbudowana zostanie bowiem Trasa Kaszubska, która o ok. 30% zmniejszy ruch tranzytowy przez miasto.

 

źródło strony: https://www.flickr.com/photos/benedykt/4784025690

One Response to Wejherowo – blisko morza i Trójmiasta

  1. mieszkaniec pisze:

    Pod względem okolicy to trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce, no może poza górami, które jednak nie każdy lubi. Na urlopie nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, codziennie można być w super miejscach, a mieszkanie w Wejherowie będzie bazą wypadową, która pozwoli na szybkie przedostanie się do atrakcyjnych miejsc do zwiedzania czy wypoczywania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *