Park Miejski w Wejherowie – atrakcje dla małych i dużych

Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie od 2009 roku przeszedł metamorfozę za 5 mln zł. Efekty są znakomite: efektowny amfiteatr, duży i nowoczesny plac zabaw, siłownia zewnętrzna, staw, rzeczka, fontanna i mnóstwo urokliwych zakątków.Pierwsze prace w parku zaczęły się w czerwcu 2009 roku. Początkowo przeznaczono na nie 2 mln zł i rozpoczęło się przywracanie walorów historyczno-przyrodniczych parku. Najpierw odtworzono ścieżki parkowe, które wytyczone zostały w ich historycznym przebiegu. Podjęto też decyzję o zachowaniu większości starych i bardzo starych drzew, które dzięki starannym zabiegom pielęgnacyjnym zyskały na atrakcyjności. Wykonana została też instalacja nawadniająca, która sprawiła, że zieleń zaczęła radzić sobie znacznie lepiej.

W ramach inwestycji powstała także ścieżka dydaktyczna z oznaczonymi i opisanymi najbardziej wartościowymi przyrodniczo okazami. Zbudowano także altanę widokową, powstała również aleja różana, stworzona z pergoli róż. Barwne kwiaty w otoczeniu ok. 150 starych drzew tworzą teraz niezapomniany urok i magię miejsca, które w Wejherowie stało się wręcz kultowe.

Park to jednak nie tylko przyroda, ale również gustowny Pałac Przebendowskich i Keyserlingków. Na jego terenie znajduje się kawiarnia, a w parku znajdziemy także obszerny i świetnie wyposażony plac zabaw dla mniejszych i większych dzieci, amfiteatr oraz scenę letnią i staw, w którym karmić można łabędzie i kaczki.
Na terenie miejskiego parku odbywają się cykliczne imprezy: Open Air Rock Festival, Jarmark Wejherowski, liczne koncerty, dzień dziecka czy majówka. Największe imprezy gromadzą po kilka tysięcy świetnie bawiących się osób.

 

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/aigle_dore/5626341059

One Response to Park Miejski w Wejherowie – atrakcje dla małych i dużych

  1. mała Mi pisze:

    Super miejsce dla matek z małymi dziećmi. Zwłaszcza plac zabaw z miękką matą jako podłoże robi świetne wrażenie. Jest bezpiecznie, atrakcji mnóstwo i w ogóle świetne miejsce. No i jeszcze fajne są te domki dla łabędzi i kaczek na środku stawu – świetny pomysł! Nic dziwnego, że mieszkania w Wejherowie są coraz droższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *