Baza sportowa i rekreacyjna w Wejherowie

Boiska, basen, korty tenisowe, a także lodowisko oraz pole golfowe. W Wejherowie nie brakuje miejsc, w których można uprawiać sport – masowy, ale także ten niezbyt popularny.W Wejherowie można korzystać z całej masy darmowych boisk do piłki nożnej i koszykówki, które są praktycznie na każdym osiedlu. Nie brakuje też tras do nordic walking, dróg rowerowych oraz szlaków dla biegaczy – także leśnych i wytyczonych z dala od zgiełku miasta i samochodów.
Można jednak wybierać także spośród innych sportów. Przy ul. Nanickiej 22 w Zespole Szkół nr 3 jest kryta pływalnia o wymiarach 25 na 12,5 m. Basen ma sześć torów i trybuny na 50 miejsc, więc można też na nim rozegrać kameralne zawody. Otwarty jest codziennie do godz. 22, ale w dni powszednie do godz. 17 jest zajęty przez uczniów.

W Wejherowie można też pograć w tenisa. Korty tenisowe przy ul. Kalwaryjskiej oferują również ścianę treningową, a po wysiłku można odpocząć w kawiarni lub dobrać lepszy sprzęt w pobliskim sklepiku. Kortów jest w sumie siedem, w tym jeden w zadaszonej hali. Kompleks czynny jest przez cały rok. Podobnie jak club bowlingowy Olimp, usytuowany przy ul. I Brygady Pancernej WP. W godzinach 10-22 można tam nie tylko pograć ze znajomymi w kręgle na czterech torach, ale również wziąć udział w zajęciach fitness lub skorzystać z siłowni.

W mieście funkcjonują także dwie szkoły jazdy konnej: Miga oraz Rancho Banderoza. Pierwsza mieści się przy ul. Ofiar Piaśnicy i prowadzi m.in. zajęcia grupowe dla początkujących. Ci, którzy już potrafią jeździć, mogą wybrać się na malowniczą przejażdżkę po okolicy. Rancho Banderoza przy ul Norwida to z kolei stadnina skupiająca się na nauce dzieci, które mogą pojeździć na kucach. Zimą organizowane są tu kuligi. W okresie od listopada do marca można też skorzystać z oferty lodowiska przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nanickiej. Przy lodowisku o wymiarach 20 na 30 metrów funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu.

Wejherowo słynie jednak przede wszystkim z podmiejskiego pola golfowego. Sierra Golf Club w Pętkowicach to europejska renoma i światowe standardy. 18-dołkowe pole klasy mistrzowskiej (par 72) organizuje międzynarodowe zawody, ale też eventy dla dopiero rozpoczynających przygodę z tym wymagającym sportem. Dla początkujących i zaawansowanych przeznaczone są również dwa najnowszej generacji symulatory, które pozwalają „grać w golfa” przez cały rok. Jest też oczywiście dom klubowy z kawiarnią.

 

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/kanegen/8303593310

One Response to Baza sportowa i rekreacyjna w Wejherowie

  1. natio pisze:

    Dobrze, że w Wejherowie pojawił się klub Olimp, bo takiego miejsca w mieście brakowało. Wejherowo to były wcześniej głównie mieszkania, ale w końcu zaczyna się coś zmieniać i włodarze zrozumieli, że mieszkanie w Wejherowie to nie wszystko i potrzebne są też miejsca gdzie fajnie się spędza czas, a nie tylko wraca do pracy do „sypialni”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *